چطورکیفمان را تمیز کنیم؟

همانطور که ما لباس‌هایمان را می‌شویم و کفش‌هایمان را برق می اندازیم، کیف‌هایمان نیز مستحق همان مراقبت هستند. در مقاله زیر به شما می گوییم که چگونه کیف خود را تمیز کنید تا درخشش طبیعی خود را برای چندین فصل حفظ کند. به تمام این ترفندهای تمیز کردن توجه داشته باشید!

اخیراً در مورد نحوه تمیز کردن کفش های مختلف با شما صحبت کردیم و دیدیم که این روند بسیار ساده و روتین است. یعنی قبل از رفتن کیف و کفش به کمد برای مدت طولانی باید مطمئن شویم که در شرایط خوبی هستند در غیر اینصورت ممکن است بعدا برای نجات دادن آن ها راه برگشتی وجود نداشته باشد!

درست مانند کفش های زنانه، برای اینکه کیف خود را برای مدت طولانی در شرایط ایده آل نگه دارید، لازم است آن را هم در حین استفاده از آن و هم قبل از نگهداری آن از داخل و خارج تمیز کنید. بیایید ببینیم که لوازم تمیز کردن و توجه ویژه برای شستن کیف زنانه چیست. شروع کنیم؟

راه های زیادی برای تمیز کردن و مراقبت از کیف وجود دارد. مهمترین چیز این است که جنس کیف را بشناسیم.

برای مراقبت روزانه، توصیه می کنیم آن را با یک پارچه مرطوب (با استفاده از حداقل آب ممکن) پاک کنید و بگذارید در مکانی با دمای اتاق خشک شود.

برای کیفمان را که برای مدت طولانی در کمد بوده دو انتخاب داریم: از نکات نگهداری بهینه استفاده کنیم (که در زیر به شما خواهیم گفت) یا باید تمیز کردن کامل‌تری انجام دهیم. در مورد اول فقط باید از یک پارچه نخی خشک استفاده کنیم تا گرد و غبار جمع شده روی سطح را پاک کنیم. در حالت دوم، باید برای تهویه هوا و از بین بردن بوی بد کیف زمان صرف کنیم.

رنگ کیف شما ممکن است لکه را کم و بیش برجسته کند. رنگ های بژ، شتری یا سفید بسیار ظریف هستند. اما نگران نباشید، ما راه حلش را داریم! علاوه بر تمیز کردن منظم، لکه های سخت را با یک محصول تمیز کننده مخصوص چرم و یک برس نرم یا پارچه نخی پاک کنید.

نکات اضافی برای مراقبت از کیف شما

حتی زمانی که ما تمام مراقبت های دنیا را انجام می دهیم، کیف ها در نهایت کثیف می شوند. عوامل خارجی وجود دارند که نمی توانیم آنها را کنترل کنیم مانند باران، دود، باد و غیره. اگر کیف مورد علاقه ما خیس شد، بهتر است بگذارید در دمای اتاق خشک شود.

باید به هر قیمتی از حذف رطوبت آن در آفتاب یا با گرمای خشک کن اجتناب کنیم.

چگونه داخل کیف را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن کیف از داخل، اولین کار این است که محتویات کیف را کاملا خالی کنید. اگر می توانید پارچه را از روی آستر جدا کنید تا بهتر تمیز شود. ایده آل این است که از یک پارچه مرطوب و صابون خنثی استفاده کنید، در صورت وجود صابون را روی لکه بمالید و سپس رطوبت اضافی را با یک پارچه خشک دیگر پاک کنید. از استفاده از عطرها یا محصولات ساینده و همچنین خیس شدن بیش از حد مواد بیرونی کیف برای جلوگیری از تغییر رنگ و بافت خودداری کنید.

می دانیم که تمیز کردن داخل کیف کاری کسل کننده است. بنابراین، ما یک راه حل سریع برای زندگی روزمره شما ارائه می دهیم. از دستمال مرطوب کودک بدون الکل استفاده کنید. و به یاد داشته باشید، مهمترین چیزنحوه خشک کردن آن است. اطمینان حاصل کنید که رطوبت داخل آن باقی نمانده و اجازه دهید در دمای اتاق و در مکانی خشک و بدون قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید خشک شود.

نگهداری و مراقبت از کیف های مورد علاقه شما

همانطور که اشاره کردیم، نگهداری کیف های شما اگر مهم ترین بخش مراقبت از آنها نباشد، بسیار مهم است. هنگام نگهداری آن، ایده آل این است که آن را در جعبه اصلی که با آن به شما فروخته شده است نگه دارید و داخل آن را پر کنید تا از تغییر شکل آن جلوگیری کنید. اگر بسته بندی اصلی آن را نگه ندارید، توصیه می کنیم از یک کیسه پارچه ای استفاده کنید و آن را در مکانی خشک و تاریک نگهداری کنید.

اگر آن را در انبار یا فضای مرطوب نگهداری می کنید، سعی کنید هر از چند گاهی کیف را هوا دهید تا کپک ایجاد نکند و بوی بد نگیرد. از طرف دیگر، آنها را به صورت عمودی بدون اضافه کردن وزن روی آنها ذخیره کنید، زیرا ممکن است تغییر شکل دهند. اگر فضای کافی در اختیار ندارید، کیف یا کیف کوچک‌تری را در کیف دیگری بگذارید تا در فضا صرفه‌جویی کنید. البته همیشه به حفظ شکل آن توجه ویژه ای داشته باشید.

با انجام این مراحل، هنگامی که دوباره از کیف مورد علاقه خود استفاده می کنید، فقط باید گرد و غبار سطح را پاک کنید و آماده استفاده خواهد بود! به یاد داشته باشید که راز اطمینان از ماندگاری یک کیف خوب برای مدت طولانی این است که به درستی و با دقت از آن مراقبت کنید!

منتظر خبرهای بعدی ما باشید و آن ها را با دوستانتان به اشتراک بگذارید!