انواع کفش زنانه که باید بشناسید !


در این پست جدید می خواهم در مورد 10 نوع کفش زنانه واین که با توجه به ویژگی هایشان چه نامیده می شوند با شما صحبت کنم.

بیایید شروع کنیم!

کفش‏های لژ دار

کفش های لژدار قد شما را بلندتر می کنند، اما پوشیدن آن ها به اندازه کفش های پاشنه بلند سخت نیست. 

اگر لژ کفش کوتاه باشد، پوشیدن آن برای زمان طولانی نیز ممکن خواهد بود. کفش های لژدار در طرح های تابستانی و حتی زمستانی ارائه می شوند. این کفش ها معمولا در دسته کفش های غیر رسمی قرار می گیرند

کفش پاشنه تخت

به کفش های پاشنه تخت کفش های بالرین نیز گفته می شود. این کفش ها معمولا برای استفاده روزمره کاربرد دارند. این کفش انواع مختلفی دارد اما نکته اصلی در تشخیص کفش بالرین، نداشتن پاشنه (هرچند کوچک) و سبک بودن کفش (مشابه کفشی که بالرین ها به پا می کنند) است


.


کفش پاشنه دار

کفش پاشنه دار یکی دیگر از انواع کفش های غیررسمی می باشد. در واقع هر کفشی که پاشنه داشته باشد اما رسمی نباشد در دسته کفش پاشنه دار غیررسمی قرار می گیرد. برای مثال صندل های پاشنه دار در این دسته قرار می گیرند.صندل

صندل ها کفش های مناسب فصل گرما هستند. این کفش ها معمولا برای استایل های خیلی راحت مناسبند. کفش های صندل در مدل های مختلف جلو باز و پشت باز ارائه می شوند. برخی از مدل های صندلی نیز از پهلو باز هستند.

صندل ها انواع مختلفی دارند .کفش های صندل در انواع پاشنه تخت، پاشنه کوتاه و حتی پاشنه های بلند تولید می شوند.

اسنیکر

کفش های اسنیکر کفش های راحتی هستند که در سال های اخیر محبوبیت بیش تری پیدا کرده اند. این کفش ها تنوع طرح بسیار زیادی دارند و همین موضوع آن ها را برای استایل های مختلف مناسب کرده است. از محبوب ترین انواع اسنیکرها می توان به اسنیکرهای ساق کوتاه، اسنیکر ساق بلند، اسنیکرهای میدتاپ، رانینگ و تنیس اشاره کرد.

کفش کالج

کالج ها یکی از محبوب ترین انواع کفش های راحتی هستند. این کفش ها معمولا برای تیپ های غیررسمی کاربرد دارند. کالج ها با انواع شلوارهای جین و شلوارهای پارچه ای ست می شوند. در تهیه این کفش ها معمولا چرم مصنوعی و گاها چرم طبیعی به کار می رود.

کفش ورزشی

کفش های ورزشی از محبوب ترین کفش های زنانه می باشند. این کفش ها در انواع مختلف مناسب دویدن و پیاده روی عرضه می شوند. 

کفش های ورزشی که اغلب آن را با نام کتانی می شناسند، معمولا جنس پارچه ای با قابلیت گردش هوا داشته و کف استانداردی دارند. این کفش ها علاوه بر ورزش برای مواقعی که سر کار می روید، یا مدت زیادی مشغول انجام کاری هستید مناسبند.

بوت زنانه

چکمه یا بوت ها از انواع کفش های زنانه هستند که هم در مدل رسمی و هم در مدل های غیررسمی ارائه می شوند. چکمه ها با توجه به ظاهر و متریالی که دارند، مناسب ماه های سرد سال هستند.

بلندی ساق این کفش ها متفاوت است. برخی چکمه ها تا مچ پا بوده و برخی چکمه ها حتی تا وسط ران پا هم می رسند.

کفش بروگ

کفش های بروگ کاملا رسمی و مناسب استفاده در محل کار یا جلسات می باشند. این کفش ها معمولا از جنس چرم و دارای بند هستند. کفش بروگ دارای کف تخت یا پاشنه پهن کوتاه می باشد.

طراحان با افزودن ویژگی ‏های زنانه به سبک مردانه این مدل کفش، باعث شدند خانم‏ ها این کفش‏ ها را با لباس اداری خود ست کنند. به طور معمول کفش‏ های بروگ با چرم قهوه ای یا مشکی متداول هستند؛ اما امروزه می ‏توانید این کفش ‏ها را در رنگ‌ها و طرح های مختلف‏ تهیه کنید.

منتظر مطالب بعدی ما باشید!!